فواید شگفت انگیز ورزش پیاده روی برای شما

اگر به دنبال ورزشی آسان و ارزان هستید که فواید شگفت انگیزی برای ماهیچه ها و مفاصل و استخوان های شما داشته باشد و به لاغری شما کمک کند پیشنهاد من به شما ورزش پیاده روی می باشد .پیاده روی نیاز به حداقل امکانات و آماده سازی دارد اما فواید آن برای سلامتی شما بیشمار است .

سعی کنید برای حفظ سلامتی خود حداقل هفته ای 5 روز و هر بار حداقل 30 دقیقه پیاده روی داشته باشید .

بهترین شیوه پیاده روی به چه صورت است ؟

بهتر است ابتدا برای گرم کردن بدن پیاده روی را با سرعت آهسته آغاز کنید و به تدریج سرعتتان را افزایش دهید تا ضربان قلبتان بالا رود و نفس های عمیقی بکشید . با این سرعت 15 دقیقه پیاده روی کنید . سپس سعی کنید در ادامه پیاده روی برای چربی سوزی بیشتر بقیه اندام هایتان را هم حرکت دهید برای این کار می توانید دستهایتان را به شکل دورانی حرکت دهید .

سرتان را به سمت بالا نگه دارید و پشتتان را صاف کنید ، شکمتان را منقبض کنید و قدم های بلند بردارید .5 دقیقه پایانی هم سرعت خود را کمتر کنید تا بدنتان کم کم سرد شود . بعد از ورزش پیاده روی حرکات کششی ملایمی انجام دهید .

چه نکاتی را در هنگام پیاده روی رعایت کنیم ؟

 • از کفش مناسب استفاده کنید : حتما از کفش های مناسب برای پیاده روی استفاده کنید . کفش پیاده روی باید تمام قوس پا را پوشانده و پاشنه را کمی بالا بیاورد . باید دور پاشنه ماده سفتی باشد تا مانع از حرکت و لغزش پا هنگام ورزش پیاده روی شود . قسمت پنجه پا هم باید جا دار باشد تا کفش پایتان را موقع پیاده روی اذیت نکند .
 • به تدریج بر شدت و مدت پیاده روی بیفزایید : با سه یا چهار روز در هفته پیاده روی تان را آغاز کنید و هر چند روز یک روز را استراحت کنید . بعد از گذشت دو هفته، ۵ دقیقه به تایم پیاده روی تندتان اضافه کنید. هر دو هفته یک بار، ۵ دقیقه به مدت پیاده روی تان اضافه کنید تا به تدریج قدرت استقامت و تحمل تان افزایش یابد.
 • آب کافی بنوشید : حتما به منظور جلوگیری از کم آبی بدن تان، آب کافی بنوشید . به این منظور 15 دقیقه قبل از شروع ورزش پیاده روی ، یک لیوان آب بنوشید . بعد از سرد شدن بدن تان هم مجددا یک لیوان دیگر آب بنوشید . سعی کنید هر ۲۰ دقیقه یا هر وقت که در حین ورزش احساس تشنگی داشتید ، آب بنوشید .

نظرات (3)

 • ریوا کالینز

  9 اسفند 1400 - 7:10 ق.ظ

  بر کسی پوشیده نیست که صنعت دیجیتال در حال رونق است. از استارت‌آپ‌های هیجان‌انگیز گرفته تا نیاز به برندهای خارجی و جهانی، شرکت‌ها در حال گسترش هستند.

  • مدیر

   9 اسفند 1400 - 7:29 ق.ظ

   چه نوع مردانی فکر می‌کنند که قرار گرفتن در این سطح از خشونت و خشونت قابل قبول است؟ حمله ای مانند تیوپ

 • اوبیلا دو

  9 اسفند 1400 - 7:11 ق.ظ

  به گزارش صفحه فیسبوک به مزاحمان دختر را در خانه تعقیب کردند و زمانی که دختر از آنها پنهان شد، او را تهدید کردند.

پیام بگذارید